Для потреб війська виготовили потужний мобільний кондиціонер

Вітчизняний виробник ТОВ «Термо Проджектс Україна» (входить до складу ГО «Ліга оборонних підприємств України») тривалий час виготовляє якісні системи кліматичного контролю та енергозабезпечення для створення комфортних умов перебування як у транспортних засобах (танку, бронеавтомобілі, командно-штабній машині, на катері), так і в мобільних укриттях (пересувних госпіталях, польових їдальнях, спальних наметах).

Керівник проєктного відділу Олексій Данков розповів кореспонденту АрміяInform про те, що компанія виготовила компактний кондиціонер «Борей Тент» для охолодження й обігріву тимчасових і мобільних укриттів. Насамперед  цей виріб буде актуальний для Збройних Сил України. Він здатний створювати комфортні умови перебування особового складу, зокрема у спальних наметах під час польових виходів та навчань/тренувань.

Цей кондиціонер вийшов компактним, функціональним і зручним у користуванні. В основі системи малогабаритний блок, змонтований на жорсткій сталевій рамі, тому його зручно транспортувати. Також є можливість швидко його підготувати до роботи – достатньо лише під’єднатися до електромережі напругою 380V. Вітчизняну розробку вигідно вирізняє український дизайн, висока якість складання й використання найсучасніших європейських комплектуючих. Зі свого боку це забезпечує надійність у використанні, швидке створення і підтримання комфортної температури в будь-яких тимчасових та мобільних спорудах.

Розробка представлена у двох варіантах – потужність кондиціювання відповідно становить 12 і 17 кВт, а потужність опалення – 12 кВт. Потужність вентиляторів – 4000 м3 на годину, водночас рівень шуму всього 65 dB. Усі кондиціонери комплектуються, зокрема, власними датчиками температури, повітряпроводами як для подачі, так і розведення холодного чи гарячого повітря всередині намету, а також організації процесу рециркуляції. Керування комплексом просте й інтуїтивно зрозуміле, здійснюється одним тумблером.

Для зручності користування кондиціонером розробники передбачили можливість встановлення всередині намету панелі керування – додаткового виносного датчика температури. Це зроблено, аби не довелося у складних погодних умовах виходити назовні, щоб коригувати режим роботи приладу.

Матеріал АрміяInform

Фото Дмитра Юрченка